School

Eurostar Yurtdışı Eğitim
0212-244-66-00
  Ohri ’’St Paul The Apostle’’ Üniversitesi

   

  Ohri Bilgi ve Teknoloji Üniversitesi olarak da bilinen 2008 yılında kurulan devlet üniversitesidir.  Yasal olarak 2009 ve 2010 eğitim hayatına başlamıştır.

  Ohri’de Makkedonya Cumhuriyetinin ilk Uluslararası üniversitesidir. Bologna Avrupa Kredi Transfer Sistemi(AKTS) ile aynı anda uyarak Makedonya hükümetinin cesur ve vizyoner girişimi ABD, Avrupa ve yerel olarak araştırma ve öğretim uygulamalarını birleştirir. Ohri güzel antik bir kent olarak ev sahipliği yapmaktadır.
  Bilgi bilim ve teknoloji üniversitesi’’St Paul The Apostle’’ ingilizce dil eğitimi yüksek öğrenim için Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanmış, modern eğitim programları sunuyor. ERASMUS programları, Uluslararası Stajlar uygulanıyor. Yaratıcı mühendisler ve teknoloji ve iş piyasalarında yüksek eğitimli profesyoneller yetiştirir. Akademik mükemmellik, bütünlük, yenilikler, çeşitlilikler, iş birlikleri ile yüksek öğretimin lideridir.

  Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Gana, Moldova, Hindistan, Moğolistan, Fas, Katar, Amerika, Rusya, Vietnam, Nijer, Cameron, Çin, Mısır, Estonya, Tanzanya, Polonya, Romanya,  Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Slovakya, Ukrayna, Bulgaristan ve Türkiye’den Öğrenciler bulunuyor. Coğu müslüman ve makedon olan ve uluslararası ülkelerden (Amerika, Kanada, ingiltere, İtalya İran, İsrail) gelen eğitim görevlileri bulunuyor.

  Bilgi Bilim ve Teknoloji Üniversitemizde en son trentleri takip eden modern bir kurumdur. 5 fakültesi ile Makedonya’nın beşinci sırada yer alan üniversitesi konumundadır. 4 Yıllık bir eğitim sunmaktadır. Makedonya eğitim merkezi EuroStar’dan başvuruları kabul eden Ohri ’’St Paul The Apostle’’ Üniversitesi Bologna kapsamında tüm dünyada tanınıyor.


  Dil bilim, dil ve edebiyat, eleştiri kuramları, tarih, felsefe, modern ve klasik bilimler küçük sanat dalları yelpazesinde secmeli dersler kapsamındadır.
  Yazları 3 ay isviçrede staj sunmaktadır. Üniversite bünyesinde konaklama olarak yurtları bulunmaktadır. Yurtlar 2-3 kişilik, yemek, elektrik, su, internet ağ dahil aylık 150 euro’dur. Müslüman öğrencilerin yemekleri ayrı yapılmaktadır.


  Fakülteler ve Bölümler:


  Bilgi Teorisi ve Analiz Teknoloji Mühendisliği
  stem analisti, Web Tasarımcısı, Web Developer profesyonelleri yetişiyor.  

  Bilgi Teorisi ve Analiz Teknoloji Mühendisliği
  Bilgi Sistemleri Görselleştirme, Multimedya, Animasyon Fakültesi
  * Grafik Tasarım
  * Multimedya (Video ve Resim Yapma)
  * 3DAnimasyon Fakültesi


  Makine İstihbarat Zeka ve Robotik Teknoloji Fakültesi
  * Makine Otomasyon
  * Yapay zeka (Yazılım uzmanı)
  * Robotik

  Bilgisayar Bilimi ve Teknoloji Fakültesi: Bilgisayar Mühendisi, Bilgisayar adli tıp, Bilgisayar grafik uzmanlarıi Bilgisayar programcısı, Bilgisayar güvenliği Profesyonel, Bilgisayar yazılım mühendisi, Bilgisayar Sistemleri mühendisi, Bilgisayar sistemleri müdürü, Decode, Dadabase Developer, Oyunların programcısı, Bilgisayar sistem yönetici, BT Sistem güvenlik görevlisi, Tıp Bilişimi, Ağ Sistemleri Analist, Yazılım geliştirmesi, Yazılım test, Sistem analisti, Web Tasarımcısı, Web Developer profesyonelleri yetişiyor.  Unesco Katarından Korunan Şehir Ohri İletişim ağları ve Güvenlik Fakültesi Bulut Application Developer, Java Developer, Net Geliştirici, Güvenlik Analisti, Athical hacker, Baş bilgi güvenlik sorumlusu, Ağ mühendisi, Ağ Teknik analist, Network alt yapı analisti, Sistem yöneticisi, İT Sistemleri müdürü, Bilgisayar yazılım Mühendisi, Dadabase Developer, Oyun oynatıcı profesyonelleri yetiştiriliyor.

   

   

   

   

   

   

  Ukrayna Sumy Üniversitesi Bölümleri

   

   

   

   

  Anasayfa - Hakkımızda - İletişim

   

  Eurostar Yurtdışı Eğitim
  İstiklal Caddesi, No:49/5,
  Taksim/İSTANBUL
  Tel:0212-244-66-00